Tłumaczenia turecki

Zdaje się, że Turcja jest krajem znanym w Polsce przede wszystkim od strony kuchni. Liczne budki z kebabami – daniem, które cieszy się niesłabnącą popularnością – można spotkać praktycznie w każdym wszędzie. Nie sposób też nie wspomnieć o tureckiej chałwie sezamowej, którą chętnie zajadają się Polacy. Do innych popularnych tureckich słodyczy należą lokum czy pismanije (chałwa przypominająca kłębuszki waty cukrowej).
 
Co ciekawe, w Turcji można spotkać wyjątkową rasę kotów. To koty rasy Van, które wykształciły sobie oryginalne upodobanie – lubią pływać. Nie boją się, jak inni koci przedstawiciele, wody. Nader chętnie wchodzą do wanny, kochają zabawy w wodzie, a zdarza się również, że pływają w ciepłych i płytkich zbiornikach wodnych. Często łowią przy tym niewielkie rybki.
 
W języku tureckim istnieje bardzo rozbudowany system wyrazów grzecznościowych. Używa się zaimków w drugiej osobie zależnie od stopnia zażyłości, grzeczności, dystansu społecznego czy wieku. Przykładowo zaimek osobowy drugiej osoby liczby mnogiej wraz z formami czasowników jest używany także w odniesieniu do pojedynczej osoby, co ma na celu okazanie głębokiego szacunku.
 
W profesjonalnym biurze tłumaczeń specjalistycznych Lingua Lab również przywiązujemy wielką wagę do szacunku – dlatego naszym klientom oferujemy wyłącznie najwyższej jakości tłumaczenia z języka tureckiego i na język turecki w dziedzinach:
 
Przetestuj nasz zespół! Prześlij nam zapytanie o tłumaczenie, aby otrzymać bezpłatną wycenę zlecenia. Skorzystaj z usług agencji tłumaczeniowej Lingua Lab i ciesz się profesjonalnym tłumaczeniem najwyższej jakości.
 
 

 
Wyślij zapytanie o tłumaczenie na adres: info@lingualab.pl
 

 

błyskawiczna_wycena_tłumaczenia_LinguaLab