Lokalizacja

 
Termin lokalizacja oznacza tłumaczenie, które przechodzi dodatkowo etap adaptacji treści do lokalnych wymagań odbiorcy końcowego. W branżowym slangu określany jest skrótem L10n (localization; 10 liter pomiędzy L i N). Jeśli wchodzisz na nowe rynki zagraniczne i chcesz to zrobić z sukcesem, powinieneś „zaprzyjaźnić się” z tym pojęciem.
 
Usługi lokalizacyjne świadczone przez Lingua Lab pozwalają Ci na:
  • skuteczne wprowadzanie nowych produktów,
  • realizację założonej strategii sprzedażowej na rynkach międzynarodowych,
  • owocne wejście na nowe rynki,
  • wzmocnienie Twojej marki,
  • zyskanie bezcennej przewagi konkurencyjnej.
Od właściwej lokalizacji zależą kluczowe elementy Twojej działalności, dlatego powierz ją firmie, która posiada bogatą wiedzę i doświadczenie. Lingua Lab będzie trafnym wyborem.
 
Usługi lokalizacji w Lingua Lab są kompleksowe.Nasze specjalności to:

Zajmujemy się także inżynierią lokalizacji, dzięki czemu należymy do bardzo wąskiego grona firm, które mogą zaoferować Ci pełną lokalizację. Odpowiadamy także za testowanie zlokalizowanego produktu, co gwarantuje Ci satysfakcję z końcowego efektu naszych prac. 
 
Twoje zlecenia nadzorują wysoko wykwalifikowani lingwiści, inżynierowie lokalizacji, specjaliści ds. DTP, testerzy i kierownicy projektów. Efektywna praca całego zespołu Lingua Lab przyczyni się do Twojego międzynarodowego sukcesu.
 
Co dokładnie znaczy lokalizacja dla Lingua Lab?
 
Lokalizacja ma wiele znaczeń. W kontekście lingwistycznym oznacza dostosowanie różnego rodzaju materiałów, dokumentów, oprogramowania do wymogów języka i wzorców kulturowych funkcjonujących w danym kręgu odbiorców.
 
Jednym z elementów lokalizacji jest tłumaczenie tekstu, ale proces obejmuje także, co w sumie jest najistotniejsze, adaptację grafiki, zdjęć, formatu daty, czasu, waluty, jednostek miar i wag oraz wszelkich innych elementów, które muszą być prawidłowo zrozumiane przez finalnego odbiorcę.
 
Profesjonalna usługa lokalizacji wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i jest procesem dużo bardziej złożonym niż samo tłumaczenie. Wiele biur tłumaczeń informuje, że wykonuje właśnie taką usługę, choć w rzeczywistości ich działanie ogranicza się do dostosowania samego tekstu do wymagań językowych i kulturowych odbiorcy.
 
My idziemy o krok dalej i oferujemy pełną lokalizację. Wykonujemy bowiem czynności z zakresu inżynierii lokalizacji, która jest analizą kodu źródłowego programu, strony internetowej, gry, multimediów a następnie zabezpieczeniem go na czas tłumaczenia, by na końcu znów połączyć przetłumaczony tekst z kodem. Jeśli zatem szukasz wysokiej klasy firmy świadczącej usługi lokalizacji, wybierz Lingua Lab.
 
Rozkodujemy, by potem zakodować w doskonały sposób!
 
Wyślij do nas zapytanie lub projekt językowy do wyceny a przedstawimy Ci niestandardowe rozwiązania realizacji Twojego zadania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
 
 
 
 

Wyślij zapytanie o tłumaczenie na adres: info@lingualab.pl

błyskawiczna_wycena_tłumaczenia_LinguaLab