Inżynieria lokalizacji

 
Co to jest inżynieria lokalizacji? Nie jest to tłumaczenie, ale nadal jest to proces silnie związany z językiem. Nie jest to także inżynieria oprogramowania, ale jest ona mocno związana z tworzeniem produktów.
 
Inżynieria lokalizacji polega na analizie środowiska programistycznego danego produktu, wydobyciu i odseparowaniu odpowiedniego kodu źródłowego oraz ponownej kompilacji zlokalizowanych plików, kiedy cały tekst zostanie już przetłumaczony. Faktycznie inżynieria lokalizacjastanowi główną różnicę pomiędzy lokalizacją i tłumaczeniem.
 
Inżynieria lokalizacji to skomplikowane czynności inżynieryjne, wykonywane w oparciu o wiedzę z zakresu inżynierii oprogramowania. Dzięki nim możemy zabezpieczyć kod oprogramowania, multimediów, urządzeń przenośnych, elektroniki użytkowej oraz stron WWW i zająć się lokalizacją oraz tłumaczeniem zawartości.
 
W Lingua Lab w ramach naszego doświadczenia w inżynierii lokalizacji zapewniamy to, czego często nie dostaniesz w innych biurach tłumaczeń:
  • analizę środowiska programistycznego,
  • wyodrębnienie i odseparowanie kodu źródłowego oprogramowania, multimediów, stron internetowych i gier,
  • oszacowanie wielkości treści do tłumaczenia i lokalizacji,
  • zarządzanie terminologią,
  • adaptację wielkości interfejsu użytkownika,
  • kompilację przetłumaczonych i zlokalizowanych plików,
  • testowanie produktów,
  • tworzenie zrzutów ekranu.
Inżynieria lokalizacji odgrywa ogromną rolę w doprowadzaniu danych do formy, w której możemy je przekazać do tłumaczenia. W poprawnym wykonaniu tych czynności najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętność opracowania rozwiązań adekwatnych do nowego projektu.
 
Skontaktuj się z nami a wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na zlokalizowanie Twoich produktów w nowych językach europejskich, azjatyckich i arabskich. Polecamy także nasze kompetencje w tłumaczeniach z języków zachodnioeuropejskich na środkowo- i wschodnioeuropejskie. Wycena jest oczywiście bezpłatna!
 
 

Wyślij zapytanie o tłumaczenie na adres: info@lingualab.pl
 

 

błyskawiczna_wycena_tłumaczenia_LinguaLab